ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
شیرفلکه برنزی ، شیرفلکه فولادی ، شیرفلکه غیرفلزی ، شیرفلکه استنلس استیل

شیرفلکه برنزی ، شیرفلکه فولادی ، شیرفلکه غیرفلزی ، شیرفلکه استنلس استیل

سه شنبه 5 بهمن 1395
17:24
21: تعداد بازدید

در شیرفلکه برنزی با آلیاژ برنز (Bronze Alloy) از ترکیب مس با عناصری همچون قلع ، آلومینیوم ، منگنز و یا فسفر تولید می شود. ابتدا برنز به آلیاژ مس و قلع (Snn) گفته می‌ شد ولی اکنون به سایر آلیاژهای مس ( که درصد اصلی آن مس است ) مانند آلیاژ مس و آلومینیوم، مس و منگنز و مس و سیلیکون نیز برنز گفته می‌شود.

این آلیاژها خواص مطلوبی مثل استحکام زیاد، مقاومت به سایش و مقاومت خوبی به خوردگی در آب دریا دارند.

به واسطه این خواص برنز که در واقع آلیاژی از مس و برنج است باعث شده تا از این برنز جهت تولید شیرفلکه های برنزی برای موارد همچون آب دریا و یا شیرفلکه برنزی برای گاز استفاده کنند.

به طور اجمالی جهت توضیح بقیه جنس های شیرفلکه ها می توان از مشخصات شیرفلکه فولاد چكش خوار نام برد که مي توان به تحمل فشار بالا و مقاومت در برابر تنش و شُك اشاره نمود. بنابراين در چنين شرايطي از اين نوع فولاد در شیرفلکه استفاده مي گردد.

شیرفلکه فولادهاي آلياژي داراي تنوع گسترده تري هستند و براي دما و فشارهاي بالا و شرايط سخت تري نسبت به آهن، چدن و برنز در بدنه شيرفلکه ها مورد استفاده قرار مي گيرند.

شیرفلکه استنلس استيل اغلب براي آب شرب و سيالاتي كه خوردگي ايجاد مي كنند مورد استفاده قرار مي گيرد.

شیرفلکه های غیر فلزی از جمله شیرفلکه ترموپلاستیک نیز به سرعت جاي خود را در سيستم هاي يوتيليتي (سرويس هاي بخار، آب، هواي ابزار دقيق و ..) پيدا نموده و در جاهائي كه سيالات خورنده اجازه استفاده از متريال هاي متعارف را نمي دهند و يا هزينه استفاده از آن ها بالا مي باشد، ترموپلاستيك ها در شیرفلکه مورد استفاده قرار گرفت. بطور كلي شيرفلکه هاي پلاستيك تا دماي 120 درجه سانتيگراد و فشار 1035 كيلوپاسكال مي تواند مورد استفاده قرار گيرد.ارسال نظر برای این مطلب

ارسال نظر براي اين مطلب توسط نويسنده سايت غير فعال شده است.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شیرفلکه صنعتی است. | طراح قالب: آوازک